Sezon 2023 za nami
Ósmy sezon aktywności Dzikie Życie RunTeam za nami. W 2023 roku braliśmy udział w 84 zawodach, popularyzując idee ochrony przyrody wśród biegających oraz nasz miesięcznik.
Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także aktywność popularyzująca ochronę środowiska w kręgach biegaczek i biegaczy.
W 2023 roku wystartowaliśmy w 84 zawodach. Nasz wynik wypracowało 23 osoby, 5 kobiet i 18 mężczyzn.
Startowaliśmy w 54 biegach trailowych, 10 biegach ultra, 24 zawodach ulicznych (w tym kilku maratonach), kilku ultra maratonach pieszych, biegach na orientację, kilku trekkingach. Razem w zawodach przebiegliśmy 2234,7 kilometra. Przez 8 sezonów, od początku istnienia teamu, wystartowaliśmy w 551 zawodach, pokonując w nich ponad 18884 km.
Nasi zawodnicy i zawodniczki w 2023 roku:
- 7 razy stawali na podium w klasyfikacji w kategoriach wiekowych. Na podium stanęli: Jarosław Rybczyński, Jan Połowianiuk, Anna Patejuk.
- na łamach „Dzikiego Życia” pisarsko debiutowali – Łukasz Rąb tekstem „Dziki zakres biegu” (2/2023), zaś Karol Flejmer tekstem „Camino to życie, czyli wędrówka szlakiem św. Jakuba” (9/2023).
- dołączyło do nas 4 nowych biegaczek i biegaczy.
- Szymon Ciapała prowadził trekkingi na La Palmie, Teneryfie, Atlasie marokańskim, Górach Madery, w Andorze, Dolomitach czy turecki Ararat.
Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.
Gdyby ktoś chciał dołączyć zachęcamy do przyłączania się do naszego zespołu!
Oczywiście większość z nas nie trafia na podium, zajmuje nieraz odległe miejsca Ale dla nas wszystkich, reprezentowanie Dzikie Życie RunTeam, to przede wszystkim dobra zabawa i dobra forma reklamy idei ochrony dzikiej przyrody w środowisku biegowym.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za wsparcie w sezonie 2023.
Zobacz podsumowania poprzednich sezonów:
Polecamy artykuły, które mogą zainspirować:
- Natura Domem Kultury. Rozmowa z Nilsem Faarlundem, założycielem pierwszej w Norwegii Szkoły Wspinaczki Górskiej (Dzikie Życie, nr 10/2019)
- Wegańskie ultra. Rozmowa z Gniewomirem Skrzysińskim, autorem książki „Bieganie na weganie. Jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie” (Dzikie Życie, nr 12-1/2018-2019)
- Czas na biegową Kartę Etyczną, artykuł Grzegorza Bożka (Dzikie Życie, nr 12-1/2018-2019)
- Głębokoekologiczna Filozofia Sportu. Rozmowa z Gunnarem Breivikiem, emerytowanym profesorem Norweskiej Wyższej Szkoły Sportowej (Dzikie Życie, nr 11/2018)
- Na styku kultury fizycznej i filozofii głębokiej ekologii. Rozmowa z Moniką Kowalczyk, autorką pracy doktorskiej, w której analizowała związki między filozofią ekologii głębokiej a kulturą fizyczną (Dzikie Życie, nr 3/2018)
- Wpływ indywidualnych form turystyki na przyrodę, artykuł Krzysztofa Okrasińskiego (Dzikie Życie, nr 7-8/2017)
Zobacz też fanpage Dzikie Życie RunTeam
Kontakt: Grzegorz Bożek, [email protected]
Tel. 665 831 257