RunTeam 13.01.2023

Sezon 2022 za nami

dzrt-sezon-2022

Siódmy sezon aktywności Dzikie Życie RunTeam za nami. W 2022 roku braliśmy udział w 66 zawodach, popularyzując idee ochrony wśród biegających oraz nasz miesięcznik.

Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także aktywność popularyzująca ochronę środowiska w kręgach biegaczek i biegaczy.

W 2022 roku wystartowaliśmy w 66 zawodach.

Nasz wynik wypracowało 23 osoby, 7 kobiet i 16 mężczyzn.

Startowaliśmy w 43 biegach trailowych, 12 biegach ultra, 19 zawodach ulicznych (w tym kilku maratonach), kilku ultra maratonach pieszych, biegach na orientację, a nawet triathlonie. Razem w zawodach przebiegliśmy 2294,4 kilometra. Przez 7 sezonów, od początku istnienia teamu, wystartowaliśmy w 470 zawodach, pokonując w nich 16650 km.

Nasi zawodnicy i zawodniczki w 2022 roku 7 razy stawali na podium w klasyfikacji głównej i kategoriach wiekowych. Na podium stanęli: Karol Flejmer, Krzysztof Próchniewicz, Sylwia Karaś, Jarosław Rybczyński.

Nasze sukcesy w 2022 roku:

  • Karol Flejmer 1 miejsce open w biegu na 5 km w Ingelheim (Niemcy) w czasie 18:08, i w tym samym dniu 4 miejsce w półmaratonie w czasie 1:24:21 (1 miejsce w kategorii wiekowej) w maju,
  • Karol Flejmer 1 miejsce ex-aequo w zawodach Charity Mega Run w Bingen (Niemcy) w sierpniu,
  • Jarosław Rybczyński 1 miejsce w kategorii wiekowej w biegu Hałda Run Extreme w sierpniu,
  • Krzysztof Próchniewicz 1 miejsce w kategorii wiekowej w XVI Biegu po Dolinie Będkowskiej we wrześniu,
  • dołączyło do nas 5 nowych biegaczek i biegaczy!

Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.

Gdyby ktoś chciał dołączyć zachęcamy do przyłączania się do naszego zespołu!

Oczywiście większość z nas nie trafia na podium, zajmuje nieraz odległe miejsca Ale dla nas wszystkich, reprezentowanie Dzikie Życie RunTeam, to przede wszystkim dobra zabawa i dobra forma reklamy idei ochrony dzikiej przyrody w środowisku biegowym.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za wsparcie w sezonie 2022.

Zobacz podsumowania poprzednich sezonów:

Polecamy artykuły, które mogą zainspirować:

Zobacz też fanpage Dzikie Życie RunTeam

Kontakt: Grzegorz Bożek, [email protected]
Tel. 665 831 257