O Dzikie Życie RunTeam

A DLACZEGO BY WŁAŚNIE NIE POBIEC? Wszak to naturalna forma ruchu, jakże bliska tak wielu zwierzętom. Więc pobiegnijmy. Poczujmy wiatr na twarzy, szybkie kroki własnych nóg. Przypomnijmy sobie, że biegaliśmy zawsze. Dziś zniewoleni siedzącym trybem życia coraz rzadziej chodzimy, a bieg wydaje się nawet nonszalancją. Pobiegnijmy jednak razem – użyjmy naszych mięśni by przypomnieć sobie, jak to jest biec przed siebie.

Dzikie Życie RunTeam jest ideą by promować ochronę przyrody poprzez aktywność fizyczną – uczestniczenie w różnego rodzaju zawodach biegowych czy Nordic Walking. To nasz kolejny głos jeśli chodzi o przyjazną człowiekowi i przyrodzie aktywność sportowo-rekreacyjną i kontakt z naturą. Przy okazji dzięki obecności Dzikie Życie RunTeamu na różnych imprezach, o idei ochrony dziczy i naszym Miesięczniku dowie się wielu nowych ludzi.

Jeśli chcesz się przyłączyć do naszego teamu zapraszamy – napisz do nas [email protected]. Nasz regulamin i karta etyczna zawiera wszystko, co najważniejsze. Etyka w sporcie i rekreacji to dla nas ważna sprawa, dlatego nie będziemy obecni na tych zawodach, które organizują lub wspierają ci, którzy przyczyniają się do niszczenia przyrody.

Team zawiązaliśmy na początku 2016 roku. Obecnie nasza grupa liczy ponad 40 osób, startujemy w różnych zawodach w Polsce i za granicą.

Naszą aktywność prezentujemy na bieżąco na specjalnej stronie na Facebooku, tam zamieszczamy relacje, fotografie, informacje gdzie startujemy.

DZRT-sezon-2023-zdjecia

Zapoznaj się z Regulaminem i Karta Etyczną Dzikie Życie RunTeam.