Ludzie Dzikie Życie RunTeam

Zawodniczki i zawodnicy Dzikie Życie RunTeam.

Marek Abramowski

Zapalony miłośnik przyrody od dzieciństwa a biegania od ośmiu lat. Kiedy zakładam buty biegowe zawsze staram się połączyć obie te pasje. Bieganie jest dla mnie świetnym środkiem eksploracji nowych terenów.

Łukasz Bieniek

urodzony w 1973 roku. Malarz, pedagog przedmiotów artystycznych, weganin.

Grzegorz Bożek

kierownik Dzikie Życie RunTeam, redaktor Miesięcznika Dzikie Życie. W sporcie bez sukcesów, jeśli nie liczyć kilku zwycięstw w regionalnych zawodach skoku w dal pod koniec lat 80. Grywał w piłkę nożną w kilku lokalnych drużynach m.in. Drewiarz Rzepedź, Guzikówka Krosno (ostatni mecz w 2008 r.). O tym dlaczego narodził się Dzikie Życie RunTeam napisał w artykule Biegiem w stronę dziczy.

Szymon Ciapała

Z wykształcenia geobotanik, dlatego uwielbia biegać po lasach; z zamiłowania międzynarodowy przewodnik górski, dlatego biega po lasach w górach; zawodowo nauczyciel akademicki na Wydziale Turystyki AWF w Krakowie, dlatego biegając po górskich lasach zwiedza świat.

Łukasz Czarnowski

Rocznik 1972, absolwent krośnieńskiego I LO im. Mikołaja Kopernika i wrocławskiej Akademii Medycznej. Lekarz psychiatra od 10 lat osiadły w Oskarshamn na szwedzkiej prowincji wśród lasów, jezior nad bałtycką Cieśniną Kalmarską. Z ruchem ekologicznym zetknął się w czasach licealnych poprzez pismo Zielone Brygady, Pracownię na rzecz Wszystkich Istot i muzykę grupy Atman. Biega od przyjazdu do Szwecji. Najchętniej sam, w lesie, przez cały rok (w zimie nawet więcej niż w lecie). Dla przyjemności, dla resetu myśli, dla równowagi psychicznej.

Dariusz Czechowicz

Rocznik 1971. Absolwent Technikum Leśnego w Lesku. Inżynier Środowiska. Od zawsze i na zawsze związany z Beskidem Niskim gdzie się urodził i wychował. Pasjonat cerkwi, łemkowskich cmentarzy i biegów na orientację. Aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie.

Aleksandra Dawidziuk

Mieszka na Suwalszczyźnie, gdzie razem z przyjacielem i wolontariuszami współtworzy "miejsce" inspirowane eko-filozofią, wspierane przez prof. Henryka Skolimowskiego. Przydomowy ogród warzywno-ziołowy i okoliczny las to jej "sanktuaria". Reprezentuje Dzikie Życie Run Team na zawodach w płn.-wsch. Polsce (dogtrekking, nordic walking, bieganie), zawsze razem z psem.

Karol Flejmer

"W bieganiu szukam granic własnych możliwości. Sięgam ku nim. Upadam i wstaję silniejszy... chyba, że leżę dalej". O bieganiu pisze na swoim blogu truchtem Moja droga do Ultrabalatonu.

Jacek Futiakiewicz

Dla wszystkich istot starczy miejsca... Wolność ponad wszystko. Fotograf. Obecnie mieszkam w NL.

Jacek Heliński

Rocznik 1972, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, adwokat. Biegam od 2017 r., bo to po prostu fajne hobby, a także promowanie słusznej idei jakie niesie Dzikie Życie RunTeam.

Barbara Grzebulska

Działaniem na rzecz przyrody interesowała się od dziecka, pierwszą akcję proekologiczną przeprowadziła wśród sąsiadów będąc kilkulatką. Zawodowo zajmuje się hydrologią, kartografią i ochroną przyrody. Po godzinach z zamiłowania ornitolożka, joginka śmiechu i zapalona podróżniczka.

Anna Marie Hejnar

Rocznik 1984. Z Krosna. Zaczęła biegać w 2009 r. trenując do podbicia 3 szczytów w 48 h w Anglii, Walii i Szkocji. Biega bo lubi, konkuruje tylko ze sobą, a od 2016 r. wspiera Dzikie Życie RunTeam. Pasjonatka oraz nauczycielka języka angielskiego.

Sylwia Karaś

Pielęgniarka, pracuje w szpitalu w Rzeszowie. Biegać zaczęła w 2016 r., a od 2017 r. bierze udział w zawodach biegów długodystansowych. Inne zainteresowania to jazda na rowerze, nordic walking, taniec i wędrówki po górach.

Rafał Kryza

Pomorze Zachodnie (Wałcz). Z wykształcenia przyrodnik, zawodowo związany z ochroną i monitoringiem przyrody, oraz rolnictwem. Pasjonat wszelkiego dzikiego życia, pszczelarstwa naturalnego i działalności outdoorowej, w szczególności bushcraftu i długich maratonów pieszych.

Mariusz Michalak

Bieganiem próbuję wyplątać się z uwikłania w cywilizację. Z wykształcenia geograf, z zamiłowania ornitolog, z zawodu ojciec na pełen etat. Poznaniak nieustannie tęskniący za wschodem od Suwalszczyzny i Podlasia przez Polesie aż po Puszczę Karpacką.

Anna Patejuk

prowadzi biuro tłumaczeń Slawika, w wolnym czasie spaceruje i bierze udział w górskich zawodach Nordic Walking.

Marek Płotast

Mieszkam w miejscowości Reszel. Cieszę się bardzo, że mam możliwość biegać w barwach DŻRT. Będę starał się zawsze godnie reprezentować team. Prywatnie jestem mężem, ojcem dwójki dzieci, pracuję fizycznie, jestem basistą kapeli reggae Pulse Generation.

Agnieszka Podolak-Machowska

Jestem biologiem, pracownikiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Lubię grać w tenisa, squasha, wspinać się, wędrować po górach i oczywiście biegać. Lubię aktywnie spędzać wolny czas, a z przyrodą i z bieganiem jestem związana od dziecka, w związku z czym cieszę się że mogę być częścią drużyny Dzikie Życie Run Team.

Jan Połowianiuk

Dr hab. sztuki, dyrygent, chórmistrz, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od dziecka zafascynowany sportem, muzyką i przyrodą. Z powodzeniem do dziś realizuje swoje fascynacje wpisując je w życie zawodowe (muzyka) oraz hobby (sport, życie w otoczeniu przyrody). Po przeprowadzce z centrum Olsztyna do urokliwego miasteczka Barczewo, znalazł znów ciszę, spokój i samotność w truchtaniu to lesie i obrzeżach urokliwych jezior pięknej Warmii. W zasadzie nie ma tygodnia, by na szlaku biegowym nie spotkał... zwierzyny leśnej i to jest ta wyjątkowa wartość dodana z uprawiania rekreacyjnego biegania.

Krzysztof Próchniewicz

Rocznik 1954. Od wielu lat czytelnik Dzikiego Życia. Biegam sam, czasem z psem, biegam także na nartach sam lub z psem. Ostatnio uprawiam slackline w ogrodzie lub bieg (+ plecak ze sprzętem) i slackline w ulubionych miejscach w lesie. Moje okolice to Dolinki Krakowskie.

Piotr Pudzianowski

Kolejarz z zawodu. Dawniej alpinista (rekord powyżej 7000 m n.p.m), teraz ultramaratończyk, pasjonat dzikiego życia i survivalu :)

Jarosław Rybczyński

Biega od czasów szkolnych, w liceum 400 m przez płotki, teraz górki i crossy. Miłośnik górskich wędrówek i biegów, najchętniej zamieszkałby w chatce w górach. Z wykształcenia fizyk, doktorat na uniwersytecie w Le Mans oraz Śląskim w Katowicach, wykładowca przedmiotów związanych z matematyką, statystyką i finansami.

Bartosz-Sobanski

Bartosz Sobański

Z bieganiem związany od ponad dekady. najlepszy wynik maratoński – Łódź Maraton z czasem 3:10:49 w 2014 r. Odkąd przebiegł pierwszy bieg górski (Chojnik Maraton) – zauroczony biegami górskimi, pozamiejskimi. Z wykształcenia polonista, z zamiłowania entuzjasta i fotograf przyrody.

Tomasz Tatrzański

Rocznik 1970, inicjator i organizator akcji Czysty Wisłok w Krośnie.