RunTeam 02.11.2016

Świetny wynik Karola w Bad Kreuznach

cross-lauf-2016-01.jpg

Karol Flejmer 30 października zajął trzecie miejsce w 3. Cross Trophy Run w Bad Kreuznach (Niemcy). Ponadto startował w biegu sztafetowym.

To kolejne podium Karola na niemieckiej ziemi. Tym razem w biegu crossowym na dystansie 6900 m, uzyskał czas 23,38, co dało mu bardzo dobre trzecie miejsce.

Poniżej jego relacja, jaką Karol zamieścił też na swoim facebookowym profilu:
"Rzadko piszę relacje z krótkich startów. Przypuszczam, że może mieć to związek z faktem, że równie rzadko w takowych biorę udział. A może po prostu z tym, że biegi na dystansach krótszych niż półmaraton są dla mnie tak intensywną jednostką treningową, że niewiele już z nich pamiętam. Przeważnie wyłączam w nich umysł, "naciskam START" i zasuwam ile piec daje. Ot, prosta strategia. Z biegami długodystansowymi to się już nie sprawdza. Mimo wszystko lubię od czasu do czasu przejść w nadświetlną.
Tak też było w zeszłą niedzielę w Bad Kreuznach, kiedy to wziąłem udział w biegu krosowym z przeszkodami, na dystansie niespełna 7 km oraz towarzysko w sztafecie 4x1400m.
Relację z tego biegu mogę zamknąć w kilku słowach: Start, ciemność, Meta. Teoretycznie. Praktycznie dodać jeszcze mogę, iż podium wywalczyłem z trudem, czując przez cały czas biegu oddech zawodnika znajdującego się na czwartej pozycji. Ten wpadł na metę dokładnie 1,2 sekundy za mną.
Nie lubię takich wyścigów... i z jakiejś niezrozumiałej dla mnie przyczyny wciąż do nich wracam. Sporadycznie, lecz jednak. Chyba tak to już po prostu jest z całym tym bieganiem. W trakcie którego mówimy sobie "nigdy więcej!", by jakiś czas potem szukać kolejnych wyzwań i wrażeń".

Strona zawodów: http://www.mtv-kh.de/Archive/3883