RunTeam 29.08.2016

Trzecie miejsce na 16. RWE Hunsrück Marathon

hunsruck-marathon-2016.jpg

Karol Flejmer zajął 3 miejsce w zachodnich Niemczech w półmaratonie 16. RWE Hunsrück Marathon, który odbył się 27 sierpnia.

To kolejne podium Karola dla Dzikie Życie RunTeam, tym razem w zawodach półmaratonu http://www.hunsrueck-marathon.de.

Relacja naszego biegacza: "W ramach rekonesansu formy przed sobotnim ultra, pozwoliłem sobie na małe co-nieco i zaszalałem na półmaratonie w Hunsrück'u w zachodnich Niemczech. Szczęśliwie udało mi się wynieść naszą drużynę na wysokość podium. Drugie miejsce w kategorii wiekowej i zarazem trzecie miejsce w kategorii Open na 509 uczestników [czas 1:21,44].
Trafił mi się chyba najgorętszy dzień w roku. Było zdrowo ponad 30 stopni. Start przewidziano na 11.30. Choć piłem w każdym wodopoju, to nie obyło się bez kaca. Wczorajsze słońce dosłownie dało popalić. Szukając choć odrobiny cienia, odbijałem się od krawędzi do krawędzi trasy, co nie przekładało się co prawda na efektywność biegu, ale pozwalało na chwilową ucieczkę z piekarnika. Trasa nie należała do najłatwiejszych z uwagi na mnogość zbiegów, podbiegów i zakrętów w początkowej fazie biegu. Później było już z górki, choć lżej niekoniecznie. Tak czy inaczej forma przed sobotnim 62 km (2100 +/-) ultra jakaś jest. Może nie szczytowa, ale wystarczająca by znów powalczyć o podium dla Dzikiego Życia".