RunTeam 14.01.2022

Sezon 2021 za nami

dzrt-sezon-2021-za-nami

Szósty sezon aktywności Dzikie Życie RunTeam za nami. W 2021 roku braliśmy udział w 58 zawodach, popularyzując idee ochrony wśród biegających. Inicjowaliśmy akcje podkreślające znaczenie ochrony środowiska oraz promowaliśmy nasz miesięcznik.

Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także aktywność popularyzująca ochronę środowiska w kręgach biegaczek i biegaczy.

W 2021 roku wciąż zmagaliśmy z ograniczeniami w startach z powodu covidu, ale mimo tego wystartowaliśmy w 58 zawodach.

Nasz wynik wypracowało 26 osób, 6 kobiet i 20 mężczyzn.

Startowaliśmy w 29 biegach trailowych, 14 biegach ultra, 21 zawodach ulicznych. Razem w zawodach przebiegliśmy 2486 kilometrów. Przez 6 sezonów, od początku istnienia teamu, wystartowaliśmy w 404 zawodach, pokonując w nich 14356 km.

Nasi zawodnicy i zawodniczki w 2021 roku 5 razy stawali na podium w klasyfikacji głównej i kategoriach wiekowych. Na podium stanęli: Karol Flejmer, Katarzyna Wojciechowska, Sylwia Karaś, Jakub Heliński, Grzegorz Bożek.

Nasze sukcesy w 2021 roku:

  • Karol Flejmer 2 miejsce w zawodach 18. Nibelungenlauf Wormser w biegu na 10 km w czasie 36:03
  • Katarzyna Wojciechowska 2 miejsce w 70-kilometrowym biegu ultra w ramach Festiwalu Biegowego Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego.
  • dołączyło do nas 8 nowych biegaczek i biegaczy!

W kwietniu 2021 roku w programie Kamila Dąbkowskiego „Black Hat Ultra” Grzegorz Bożek udzielił obszernego wywiadu na tematy aktywności sportowej, turystycznej realizowanej bezpośrednio w przyrodzie. Mówił o Biegowej karcie etycznej, wpływie biegów na środowisko, friluftsliv, głębokiej ekologii i wegetarianizmie. Posłuchajcie:

Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.

Gdyby ktoś chciał dołączyć zachęcamy do przyłączania się do naszego zespołu!

Oczywiście większość z nas nie trafia na podium, zajmuje nieraz odległe miejsca jakże odległe od laurów i zwycięstw. Ale dla nas wszystkich, reprezentowanie Dzikie Życie RunTeam, to przede wszystkim dobra zabawa i dobra forma reklamy idei ochrony dzikiej przyrody w środowisku biegowym.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za wsparcie w sezonie 2021.

Zobacz podsumowania poprzednich sezonów:

Polecamy artykuły, które mogą zainspirować:

Zobacz też fanpage Dzikie Życie RunTeam

Kontakt: Grzegorz Bożek, [email protected]
Tel. 665 831 257