RunTeam 09.04.2021

Dzikie Życie RunTeam ma już 5 lat

dzrt-5-lat-news

Dzikie Życie RunTeam został założony wiosną 2016 roku. W ciągu 5 lat braliśmy udział w 346 zawodach, wspieraliśmy działania dla ochrony przyrody oraz promowaliśmy Miesięcznik Dzikie Życie.

Przyczyną powołania teamu była potrzeba zwrócenia uwagi biegaczy i biegaczek, a przy okazji organizatorów zawodów na sprawy środowiskowe i ochrony przyrody. Dlatego bardzo ważnym dokumentem jest nasza karta etyczna oraz propozycje wypracowania kodeksu zawierającego standardy środowiskowe dla zawodów biegowych, które znajdują się w artykule Grzegorza Bożka Czas na biegową Kartę Etyczną (Dzikie Życie, nr 12-1/2018-2019).

Lubimy biegać w zawodach odbywających się blisko przyrody, dlatego w takich zawodach startowaliśmy 215 razy (w tym 46 razy na dystansach ultra), rzadziej w ulicznych (128 zawodów).

We wszystkich zawodach przebiegliśmy razem ponad 11870 km w 12 państwach, ten wynik wypracowało 60 członków i członkiń DŻRT w 610 osobostartach.

Stawaliśmy 101 razy na podium w klasyfikacji głównej, jak i kategoriach wiekowych. Na podium trafiali: Karol Flejmer, Krzysztof Próchniewicz, Agnieszka Dawidziuk, Wiesław Kozioł, Mayra Wojciechowicz, Anna Hejnar, Krzysztof Próchniewicz, Sylwia Karaś, Jan Połowianiuk, Anna Połowianiuk, Marcin Foks, Jarosław Rybczyński, Anna Patejuk, Grzegorz Bożek, Jakub Heliński, Alan Weiss, Jacek Heliński.

Ponadto warto odnotować, że startowaliśmy również w zawodach narciarstwa klasycznego, zawodach żeglarskich w klasie 470, dogtrekkingu (dzielne pieski Maja, Cross, Bej!), biegach na orientację czy zawodach Nordic Walking.


Bieg Wegański, jesień 2016. Fot. Archiwum Miesięcznik Dzikie Życie
Bieg Wegański, jesień 2016. Fot. Archiwum Miesięcznik Dzikie Życie

Wyróżnić warto kilka cennych wyników:

Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.

Polecamy artykuły, które mogą zainspirować:


Ultramaraton Magurski, przed Biegiem na Wysokie, 2019 r. Akcja informacyjna na temat ochrony drzew przy drodze Krempna – Żydowskie – Grab. Fot. Alan Weiss
Ultramaraton Magurski, przed Biegiem na Wysokie, 2019 r. Akcja informacyjna na temat ochrony drzew przy drodze Krempna – Żydowskie – Grab. Fot. Alan Weiss

Zobacz podsumowania poszczególnych sezonów:

Gdyby ktoś chciał dołączyć do naszego teamu – zapraszamy!

Kontakt: Grzegorz Bożek, [email protected]
Tel. 665 831 257
Zobacz też fanpage Dzikie Życie RunTeam