RunTeam 10.02.2020

Wreszcie biegowa zima, Rudawy nie zawiodły

bartosz-sobanski-chojnik-2020

W zawodach Półmaratonu Rudawy, które odbyły się 8 lutego, reprezentował nas Bartosz Sobański. Bieg był częścią Zimowego Festiwalu Biegowego 2020, wyjątkowo jak na tę zimę w śniegowej scenerii, ale i pełnym słońcu.

Trasa Półmaratonu Rudawy prowadziła przez zakamarki Rudaw Janowickich – Zamek Bolczów, Starościńskie Skały, Sokoliki, Krzyżna Góra, Skalnik i Szwajcarkę w Karpnikach, gdzie znajdowała się meta. W sumie 20,8 km i 1029 metrów pod górę, sporo skał i śnieżne zbiegi. Zawody na szczęście odbyły się w warunkach zimowych. Bartosz Sobański w stawce 233 osób zajął 120 miejsce, trasę pokonał w czasie 2:57:51.

Przy okazji polecamy wywiad, który Bartosz przeprowadził z Piotrem Charą na łamy Miesięcznika Dzikie Życie. Wywiad zatytułowany „Piękno świata nie istnieje na próżno” opublikowany został w numerze 2/2020. Polecamy lekturę tej rozmowy, jest sporo o tym jak fotografować ptaki i dziką przyrodę.


Łukasz już na mecie w naszej koszulce. Fot. Archiwum Łukasza Rąba
Łukasz już na mecie w naszej koszulce. Fot. Archiwum Łukasza Rąba

Również 8 lutego w zawodach Zimowy Półmaraton Dziki Bieg reprezentował nasz team Łukasz Rąb. Na trasie Lasu Choszczówka w Warszawie Łukasz zajął 37 miejsca w stawce 86 biegnących, trasę ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 2:02:26.

W Dzikim Biegu niestety zima nie dopisała...

W Rymanowie-Zdroju 25 stycznia w Zdrojowym Biegu Karnawałowym reprezentowała nas Anna Hejnar. Bieg odbył się na dystansie 5 kilometrów.

Gratulujemy startów!

Fotografia na górze: Bartosz Sobański już na mecie.