RunTeam 02.01.2020

Sezon 2019 za nami

dzrt-sezon-2019-za-nami

Czwarty sezon aktywności Dzikie Życie RunTeam za nami. W 2019 roku braliśmy udział w 90 zawodach, popularyzując idee ochrony wśród biegających. Inicjowaliśmy akcje podkreślające znaczenie ochrony środowiska oraz promowaliśmy nasz miesięcznik.

Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także aktywność popularyzująca ochronę środowiska w kręgach biegaczek i biegaczy.

W 2019 roku wystartowaliśmy w 90 zawodach zorganizowanych w 6 państwach (Polska, Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Grecja, Luksemburg).

Nasz wynik wypracowały 33 osoby, 8 kobiet i 25 mężczyzn.

Startowaliśmy w 43 biegach trailowych, 8 biegach ultra, 31 zawodach ulicznych. Razem w zawodach przebiegliśmy prawie 2900 kilometrów!

Jako ciekawostkę warto dodać, że przez 4 sezony, od początku istnienia teamu, wystartowaliśmy w 305 zawodach, pokonując w nich ponad 10600 km. Gdyby przyjąć, że na 1 kilometr w zawodach biegnący muszą pokonać 4 kilometry na treningu, należy stwierdzić, że nasz team okrążył kulę ziemską, i teraz wykonujemy już drugie okrążenie.

Nasi zawodnicy i zawodniczki w 2019 roku 18 razy stawali na podium w klasyfikacji głównej i kategoriach wiekowych. Na podium stanęli: Krzysztof Próchniewicz, Wiesław Kozioł, Sylwia Karaś, Jan Połowianiuk, Anna Połowianiuk, Marcin Foks, Jarosław Rybczyński, Anna Patejuk, Grzegorz Bożek, Jakub Heliński, Alan Weiss, Jacek Heliński.

Nasz najcenniejszy sukces to:

  • Zwycięstwo sztafety Dzikie Życie RunTeam w Biegu na Wysokie organizowanym 16 sierpnia w ramach Ultramaratonu Magurskiego. Przy okazji tego biegu organizowaliśmy akcję informacyjną na temat ochrony drzew przy drodze Krempna – Żydowskie – Grab (ten temat szczegółowo opisał Alan Weiss na łamach Miesięcznika Dzikie Życie w wydaniu 11/2019).

Ponadto warto odnotować:

Miesięcznik Dzikie Życie w 2019 roku objął patronatem medialnym następujące zawody: 10 Bieg Wegański, Front Wschodni na orientację, Łemkowyna Ultra Trail.

Zobacz też podsumowania sezonów:

Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.

Gdyby ktoś chciał dołączyć zapraszamy do naszego zespołu!

Oczywiście większość z nas nie trafia na podium, zajmuje nieraz odległe miejsca jakże odległe od laurów i zwycięstw. Ale dla nas wszystkich, reprezentowanie Dzikie Życie RunTeam, to przede wszystkim dobra zabawa i dobra forma reklamy idei ochrony dzikiej przyrody w środowisku biegowym.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za wsparcie w sezonie 2019. Wierzymy, że piąty sezon Dzikie Życie RunTeam będzie równie dobry.

Polecamy artykuły, które mogą zainspirować:

Zobacz też fanpage Dzikie Życie RunTeam

Kontakt: Grzegorz Bożek, [email protected]
Tel. 665 831 257