RunTeam 10.12.2019

NOCnik Trail na koniec sezonu

nocniktrail

Bieganie w nocy ma swój urok, szczególnie w porze gdy zima za pasem, a temperatura oscyluje wokół zera. W drugiej edycji NOCnik Trail, która odbyła się 30 listopada, reprezentował nas Grzegorz Bożek.

Trasa dłuższego biegu (w drugiej edycji organizatorzy dołożyli dystans na 10 km) prowadzi z Deszna (które jest administracyjnie częścią Rymanowa-Zdroju) w kierunku wschodniego grzbietu Przymiarek, następnie czarnym łącznikiem dochodzi do czerwonego szlaku beskidzkiego, dalej skręca w prawo by poprowadzić do zbiegiem do Rymanowa-Zdroju, następnie podejściem na Mogiłę (stromo, stromo), dalej zbieg lasem i łąkami do Klimkówki, potem od razu wejście na Suchą Górę i powrót na czerwony szlak i długi zbieg starą górniczą drogą do Kopalni, potem skręt w lewo, podejście/podbieg przez Wólkę, przebieg przez grzbiet Przymiarek w górnej części wsi Bałucianka, i na koniec zbieg do mety w Desznie. Razem 19,5 km, 730 w górę i tyleż w dół.

Tak jak i rok temu, warunki bezśnieżne, trochę więcej błota, ale w końcowej części zawodów czuć już było mróz. Niesamowity klimat, szczególnie w rejonie Wólki, to długi, ale łagodny podbieg, w oddali widoczne snopy świateł innych biegnących, a daleko, daleko, światła wsi w dolinach.

W dłuższym biegu wystartowały 52 osoby, Grzegorz Bożek na 26 miejscu w czasie 2:14:52.

Nasz ubiegłoroczny start

Zajawka filmowa zapowiadająca zawody:


 

1 grudnia w II Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym w Ostródzie, Kajkowie nad Jeziorem Sajmino w biegu na 6,2 km, reprezentowali nas Marcin Foks 58 miejsce w czasie 30:59 oraz Jan Połowianiuk 75 miejsce w czasie 32:33, w stawce 139 osób startujących.

8 grudnia w XV Mikołajkowym Biegu Ulicznym w Mikołajkach na dystansie 10 kilometrów reprezentował nasz team Jan Połowianiuk. Uzyskał czas 53:22, co dało mu 135 miejsce w stawce 236 osób. Gratulujemy!