RunTeam 25.09.2019

Podium w Kętrzynie, Olsztynie, na Jurze i na Cergowej

jan-polowianiuk-ketrzynski-2019

Kolejne wrześniowe starty: w Sanoku, Kętrzynie, Olsztynie, Podlesicach, Galinach, Dukli i Kotlinie Jeleniogórskiej. W kategoriach wiekowych nasi zawodnicy trafiali na podium, w tym najwyższe miejsce w zawodach Jura Trail.

Nasze starty na granicy kalendarzowego lata i jesieni:

  • 21 września III Biegi Górskie w Sanoku. Tam na trasie biegu Orli o dystansie 26,1 km (w górę i dół około 850 metrów) reprezentowali nas: Grzegorz Bożek 28 miejsce, czas 3:00:13 oraz Jacek Heliński 45 miejsce, czas 3:32:38, w stawce 57 osób. To nasz trzeci udział w tych zawodach – zobacz start w 2018 roku i 2017 roku. Tym razem każdy z naszych zawodników poprawił swoje wyniki. Trasa ze startem i metą w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, potem poprowadzona grzbietami gór na północ od miasta.
  • 21 września VI Kętrzyńskie Biegi w Kętrzynie. W zawodach reprezentował nas Jan Połowianiuk. Bieg odbył się dystansie 10,2 km, nasz zawodnik zajął 33 miejsce w stawce 55 sklasyfikowanych osób, osiągnął czas 54:06.
  • 22 września XX Bieg Górski na Cergową (5,5 km, około 350 pod górę, i zaledwie kilkanaście metrów w dół). Wspinaczka z miasta Dukla na szczyt znanej w Beskidzie Niskim góry Cergowa. Na 101 sklasyfikowanych Wiesław Kozioł 77 miejsce w czasie 44:41 (2 miejsce w kategorii 60+) oraz 87 miejsce Anna Hejnar w czasie 48:00. Trasa alpejska, z finiszem przy wieży widokowej.
  • 22 września I Bieg Warmów w miejscowości Galiny w ramach Triady Warmińskiej. Reprezentował nas Jan Połowianiuk, który w zawodach na dystansie 5 km zajął 31 miejsce (2 miejsce w kategorii wiekowej) w stawce 65 sklasyfikowanych, z czasem 24:49. Trasa według zawodnika bardzo trudna, las, łąki, długie trudne podbiegi "czasami czułem się jak w górach" – podkreśla.
  • 22 września Jura Trail w Podlesicach w Jurze Krakowsko Częstochowskiej (okolice Góry Zborów). W biegu na dystansie 10,4 km reprezentował Jarosław Rybczyński – w stawce 69 osób, zajął 9 miejsce w czasie 56 minut. W swojej kategorii M40 zajął 1 miejsce (na 15 zawodników w tej kategorii). Trasa miejscami piaszczysta z ostrymi podbiegami i krętymi zbiegami (suma przewyższeń 636 m).
  • 20-22 września w Przejściu Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. D.Ważyńskiego i M.Hryncewicza brał udział Rafał Kryza, pokonał trasę 137 kilometrów z ponad 5500 metrami pod górę.
  • 29 września I Bieg Pozarządowy w Olsztynie. Na dystansie 5 km reprezentował na Jan Połowianiuk, który z czasem 24:37 zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Jarosław Rybczyński 1 miejsce w kategorii wiekowej w zawodach Jura Trail. Fot. Archiwum
Jarosław Rybczyński 1 miejsce w kategorii wiekowej w zawodach Jura Trail. Fot. Archiwum

Gratulujemy startującym wszystkich wyników, szczególnie miejsc na podium.

Fotografia na gorze: Jan Połowianiuk w miłym kontakcie ze zwierzakami :)