RunTeam 12.06.2019

Luksemburski maraton poniżej 3 godzin

luksemburg-maraton-2019-02

Karol Flejmer 1 czerwca wystartował w Night Marathon Luxembourg. Po raz kolejny w biegu maratońskim złamał 3 godziny. Luksemburg to już 10 państwo, w którym wystartował Dzikie Życie RunTeam.

Karol zajął bardzo wysokie 17 miejsce open, 4 miejsce w kategorii, był też pierwszych Polakiem sklasyfikowanym w zawodach. Czas 2:58:08 brutto. Uwzględniając trudne warunki i krętą trasę - wynik należy uznać za wyśmienity.

Relacja Karola: "Zdecydowanie najcięższy maraton uliczny z jakim przyszło mi się mierzyć. Ponad 150 zakrętów, +500m up, -500m down. Temperatura na starcie 27 stopni. Przy asfalcie... wolę nie wiedzieć. Do 10 km morale zdruzgotane. Słońce niszczyło ludzi bardziej, niż profil trasy. Po zachodzie słońca, czyli po 1,5 h od startu (19.00) było coraz lepiej. Genialny doping na trasie, lepszego dotychczas nie doświadczyłem. Kibicowali dosłownie wszyscy i wszędzie, fantastyczny klimat. Bieg zdecydowanie do polecenia, a dla mnie osobiście jak najbardziej do powtórzenia. Pozdrawiam serdecznie całą naszą ekipę".

Gratulujemy startu.

Dla teamu to już 10 państwo, które biegowo w zawodach zwiedziliśmy przez ponad 3 lata istnienia.


Karol tuż przed startem
Karol tuż przed startem

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.