RunTeam 05.05.2019

Drugie Biegam, nie śmiecę również udane

biegam-nie-smiece-2019-kwiecien-kadr

Druga akcja "Biegam, nie śmiecę", która odbyła się 24 kwietnia 2019 r. w Dębinie w Krościenku Wyżnym, została zrealizowana. Zgromadziła ponad 20 osób, głównie biegaczy i biegaczki, posprzątano staw oraz dwa strumienie.

Akcja odbyła się z inicjatywy naszego teamu biegowego. W parku leśnym Dębina, który jest dobrym miejscem do realizowania treningów, przybyło ponad 20 osób, aby posprzątać staw i dwa strumienie przepływające przez ten podmiejski las. Po sprzątaniu kilka osób odbyło lekki trening biegowy, pokonując kilka ponaddwukilometrowych pętli w Dębinie.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że można połączyć przyjemne z pożytecznym, ważna jest jakość środowiska, konieczna jest selekcja surowców wtórnych oraz minimalizacja odpadów w naszym życiu. Promujemy ideę #RunTrailNoTrash.

Przez ponad 2 godziny posprzątaliśmy staw oraz dwa strumienie - niestety zapełniliśmy aż 46 worków śmieci, co niedobrze świadczy o wszystkich korzystających z parku.

Akcję relacjonowały: Krosno24, ObiektywKrosno, Radio Rzeszów [posłuchaj audycji].

Wydarzenie na Facebooku

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji akcji.

Fotografia u góry - uczestnicy akcji z urobkiem. Fot. Grzegorz Bożek

Staw był zaśmiecony, teraz wygląda zupełnie inaczej, park leśny Dębina. Fot. Grzegorz Bożek

Niestety tak najczęściej traktujemy nasze wody. Fot. Grzegorz Bożek

Taki śmietnik pozostawiają po sobie goście parkowi. Fot. Grzegorz Bożek

Mapa poglądowa parku, tym razem sprzątaliśmy tereny przyległe do dwóch strumieni oraz staw.
Staw był zaśmiecony, teraz wygląda zupełnie inaczej, park leśny Dębina. Fot. Grzegorz Bożek Niestety tak najczęściej traktujemy nasze wody. Fot. Grzegorz Bożek Taki śmietnik pozostawiają po sobie goście parkowi. Fot. Grzegorz Bożek Mapa poglądowa parku, tym razem sprzątaliśmy tereny przyległe do dwóch strumieni oraz staw.

 


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.