RunTeam 27.03.2019

Potrzebne wsparcie dla Marka Płotasta i jego rodziny

marek-plotast-wsparcie

W nocy z 26 na 27 marca spłonęło mieszkanie członka naszego teamu biegowego Marka Płotasta. Prosimy o finansową pomoc dla Marka i jego rodziny.

Całe szczęście Marek, jego żona oraz dwójka dzieci przeżyli tę tragedię. Niemniej w jednej chwili stracili wszystko. Obecnie u swojej rodziny czekają na mieszkanie zastępcze. To szczególna sytuacja. My działamy na rzecz ochrony przyrody, ale nie możemy być obojętni na los osób, które również od lat są z nami po dzikiej stronie i promują bliskie nam wartości. Dlatego prosimy Was o pomoc dla Marka i jego rodziny.

Jeśli możecie wesprzyjcie choćby drobną kwotą rodzinę Płotastów. Liczy się każda złotówka.

Kliknij i pomóż pomagam.pl/plotasty

Podajcie dalej tę prośbę! Bądźmy solidarni z Markiem. Dziękujemy za udzielone wsparcie.

Marek jest mieszkańcem Reszela, od wielu lat wspiera Miesięcznik Dzikie Życie, Pracownię na rzecz Wszystkich Istot, jest też basistą zespołu muzycznego Pulse Generation. W naszym biegowym teamie jest od samego początku jego istnienia, czyli od 2016 roku.


 

Dopisek z 16 kwietnia

W zbiórce, prowadzonej na pomagam.pl udało się zebrać ponad 62 tysiące złotych, zapewne niemała część tej kwoty zebrana została dzięki naszej akcji.

Poniżej przytaczamy słowa podziękowania od Marka Płotasta skierowane do wszystkich osób, które mu pomogły.

"Bardzo dziękuję, wdzięczny będę do końca życia. Jesteśmy w trakcie przygotowania mieszkania zastępczego. Nie doświadczyłem nigdy tak wielkiej bezinteresownej fali pomocy. Musieliśmy nauczyć się przyjmować od ludzi pomoc. Nie każdy potrafi i nie każdy umie, to jest trudne. Musieliśmy się z tym zmierzyć i nauczyć się tego. Tak bardzo chciałbym wam wszystkim podziękować osobiście. Nie potrafimy wyrazić naszej wdzięczności za pomoc, która spłynęła na nas z każdej strony. Daje nam to ogromną siłę i nadzieję. Teraz już wiemy, że damy sobie radę. Jesteśmy młodzi, silni i co najważniejsze otoczeni dobrymi ludźmi. Dziękujemy za każdy grosz pomocy dla nas. Pozdrawiam bardzo serdecznie i raz jeszcze dziękuję. Dobrze jest mieć przyjaciół".

 

WESPRZYJ MIESIĘCZNIK

Miesięcznik Dzikie Życie nie przynosi zysków. Dzięki Waszemu wsparciu nadal będziemy mogli podejmować kontrowersyjne i trudne sprawy. Wspierajcie niezależne media, które chronią dziką przyrodę.

WESPRZYJ Dzikie Życie