RunTeam 03.01.2019

Sezon 2018 za nami

sezon-2018-za-nami

Trzeci sezon aktywności Dzikie Życie RunTeam za nami. W 2018 roku braliśmy udział w 77 zawodach, popularyzując idee ochrony wśród biegających. Inicjowaliśmy akcje podkreślające znaczenie ochrony środowiska oraz promowaliśmy nasz miesięcznik.

Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także aktywność popularyzująca ochronę środowiska w kręgach biegaczek i biegaczy. W sierpniu zorganizowaliśmy akcję „Biegam, nie śmiecę”, zaś w grudniu na łamach Dzikiego Życia ukazał się artykuł Grzegorza Bożka „Czas na biegową Kartę Etyczną”, w którym kierownik DŻRT zaproponował wypracowanie kodeksu zawierającego standardy środowiskowe dla zawodów biegowych. W tym samym numerze Dzikiego Życia znajduje się podsumowanie 3 lat istnienia DŻRT.

Podsumowanie sportowe sezonu 2018 nie obejmuje wszystkich naszych startów, ale pokazuje skalę naszej aktywności. Opisują je następujące liczby:

  • wystartowaliśmy w 77 zawodach, organizowanych w 5 państwach (Polska, Niemcy, Szwecja, Holandia, Włochy).
  • startowaliśmy w 29 biegach trailowych, 11 biegach ultra, 37 zawodach ulicznych. Razem w zawodach przebiegliśmy prawie 2400 kilometrów.
  • nasz wynik wypracowały 32 osoby, w tym 5 kobiet i 27 mężczyzn.
  • nasi zawodnicy i zawodniczki 22 razy stawali na podium w klasyfikacji głównej oraz w kategoriach wiekowych. Na podium trafiali: Karol Flejmer, Krzysztof Próchniewicz, Sylwia Karaś, Anna Hejnar, Jan Połowianiuk, Marcin Foks.

Nasze cenne wyniki:

Dziękujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za starty w barwach DŻRT w ciągu całego sezonu 2018.

Warto jeszcze podkreślić, że w 2018 r. Miesięcznik Dzikie Życie objął patronatem medialnym 3 zawody: 8 Bieg Wegański, 9 Bieg Wegański, Łemkowyna Ultra Trail.

W sezonie 2019 będziemy kontynuować akcję „Biegam, nie śmiecę” i promować idee ochrony przyrody w środowisku biegaczy i biegaczek. Co godne podkreślenia zawsze trzymamy się zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, m.in. nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.

Zachęcamy też do przyłączania się do naszego zespołu!

Reprezentowanie Dzikie Życie RunTeam to przede wszystkim dobra zabawa i dobra forma reklamy idei ochrony dzikiej przyrody w środowisku biegowym. Jeśli chcesz się przyłączyć pisz na adres [email protected].


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.