RunTeam 22.11.2018

Nocny Nocnik Trail

nocnik-trail-2018-piotr-cisek

17 listopada w kameralnym biegu Nocnik Trail wystartowały 2 osoby z naszego teamu. Trasa prawie 20 kilometrowego biegu nocnego wiodła w rejonie miejscowości Rymanów-Zdrój.

Bieg po Beskidzie Niskim prowadził z Deszna (które jest administracyjnie częścią Rymanowa-Zdroju) przez Rymanów-Zdrój, Klimkówkę, Wólkę, trochę przez górną część wsi Bałucianka do mety w Desznie. Ponad 19 km, 730 w górę i tyleż w dół. I pierwsze doświadczenie mrozu tej jesieni, na grzbiecie w rejonie Przymiarek (około 16-17 km trasy) mocny wiatr i mocno zmrożona ziemia.

W zawodach wystartowały 42 osoby, w tym zaledwie 3 panie. Z naszego teamu 22 miejsce zajął Grzegorz Bożek w czasie 2:11:43 oraz 31 miejsce Sylwia Karaś w czasie 2:24:17 (2 miejsce wśród kobiet).

Trasa po części znana z innych biegów gdyż fragmentami zahaczała o trasy Łemkowyna Ultra Trail czy Zamczyska Trail w odcinkach między Iwoniczem-Zdrojem a Rymanowem-Zdrojem. Przebiegała również przez nowe miejsca, jak choćby w odcinku solidnego podejścia pod Mogiłę [film na podejściu].

Na zdjęciu: Grzegorz Bożek na zbiegu czerwonym szlakiem beskidzkim w stronę Rymanowa-Zdroju, około 5 kilometr trasy. Fot. Piotr Cisek

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.