RunTeam 31.10.2018

Bieg przeciwko smogowi

bieg-zlota-szyszka-2018

27 października w Bystrej w Beskidzie Śląskim, przy okazji odbywającego się V Biegu o Złotą Szyszkę, wsparliśmy działania antysmogowe.

Trasa biegu [film oficjalny z biegu], który ma 14,6 km, wiedzie od Bystrej przez Kozią Górę, Szyndzielnię, Klimczok do mety przy OSP Bystra. Trasa ma aż 840 metrów podbiegów i tyleż zbiegów po kamienistym, trudnej technicznie drodze i ścieżkach. W stawce 317 biegnących wystartował jeden reprezentant Dzikie Życie RunTeam Grzegorz Bożek, który w czasie 1:39,43, zajął 99 miejsce [film z trasy]. W biegu również wystartował członek Pracowni na rzecz Wszystkich Istot Jarosław Smoleń, który zajął wysokie 12 miejsce (polecamy rozmowę z Jarkiem, która znalazła się na łamach Dzikiego Życia).

Przy okazji sportowej imprezy lokalni działacze z inicjatywy Smog w Bystrej podnieśli sprawę jakości powietrza. Aktywiści wraz z biegaczami pokazali, że zdrowie mieszkańców oraz atrakcyjność gminy o uzdrowiskowych tradycjach zależą od rozwiązania problemu niskiej emisji.

Zobacz filmy pokazujące aktywistów antysmogowych w czasie zawodów:

Działania antysmogowe pokazały media:

Polecamy również lekturę artykułów dotyczącą wpływu smogu na zdrowie i działań inicjatywy Smog w Bystrej:

Fot u góry: Aktywiści antysmogowi oraz Dzikie Życie RunTeam. Fot. Archiwum Pracowni na rzecz Wszystkich Istot

Film ze spotkania z mieszkańcami, styczeń 2018 r., wystąpienie Jolanty Kasprzyk


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.