RunTeam 11.07.2018

Ponad 120 kilometrów ukraińskich gór, Bojko Trail

bojko-trail-2018

Piotr Pudzianowski reprezentował nasz team w najdłuższym dystansie zawodów Bojko Trail, po raz pierwszy zorganizowanych w Ukrainie. Zawody odbyły się 6-8 lipca.

Trasy 3 dystansów były poprowadzone przez ukraińskie Karpaty, m.in. przez najwyższy szczyt Bieszczadów Pikuj o wysokości 1408 m n.p.m. W zawodach - co ciekawe - startowali praktycznie sami Polacy, co pokazuje skalę zainteresowania biegami górskimi w naszym kraju.

Piotr zajął 63 miejsce w stawce 114 osób. Trasę liczącą w praktyce 126,6 km pokonał w czasie 25:18,29. W swojej kategorii wiekowej Weteran zajął 18 miejsce. Gratulujemy!

"Trasa piękna, wiodąca przez kilka najwyższych szczytów w tym rejonie: Pikuj, Ostra Hora, Równa, Holica. Przepiękne, ogromne połoniny. Trasa była poprowadzona też wąwozami pełnymi zwalonych drzew, z płynącym potokiem. Tzw "Mordor" + "Ściana płaczu". Trasa 120+ miała dwie takie przyjemności. To wszystko pod górę. Wygląda jak dżungla nietknięta ludzką stopą. Po Mordorze Ściana płaczu, czyli "podejście" a właściwie wdrapywanie się po stoku przez krzaki. Nie zanotowałem żadnych strat, oprócz dużego zmęczenia" - relacjonuje Piotr.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.