RunTeam 27.12.2017

Dzikie Życie RunTeam podsumowuje sezon 2017

2017 za nami DZRT

Sezon 2017 za nami. Braliśmy udział w 74 zawodach, biegaliśmy w aż 8 państwach, zdobywaliśmy zwycięskie laury, osiągaliśmy własne rekordy i pokonywaliśmy słabości. Wreszcie promowaliśmy nasz miesięcznik i cieszyliśmy się z kontaktu z dziką przyrodą. 

Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także mnóstwo treningów, w większości realizowanych wśród przyrody. Podsumowanie na pewno nie obejmuje wyników wszystkich zawodów, w których braliśmy udział, ale pokazuje skalę naszej aktywności. 

Wystartowaliśmy w 74 zawodach, organizowanych w aż 8 państwach (Polska, Niemcy, Szwecja, Anglia, Holandia, Węgry, Słowacja, Francja).

Nasz wynik wypracowały 33 osoby, w tym 8 kobiet i 25 mężczyzn.

Startowaliśmy w 47 biegach trailowych, 15 biegach ultra, 20 zawodach ulicznych. Razem w zawodach przebiegliśmy prawie 3300 kilometrów

Nasi zawodnicy i zawodniczki 23 razy stawali na podium w klasyfikacji głównej, jak i kategoriach wiekowych. Na podium trafiali: Karol Flejmer, Krzysztof Próchniewicz, Sylwia Karaś, Agnieszka Dawidziuk, Wiesław Kozioł, Mayra Wojciechowicz. 

Dwukrotnie nasz zawodnik Karol Flejmer stanął na najwyższym podium w kategorii open – w półmaratonie Werner-Beisiegel-Gedächtnislauf (Niemcy) oraz 62 kilometrowym Soonwald-Nahe Ultra Trail SoNUT (Niemcy).

Inne cenne wyniki to:
- Karol Flejmer, 4 miejsce w Maratonie Lubelskim w bardzo dobrym czasie 2:49,19
- Kornel Wojczuk, 6 miejsce w Ultramaratonie Jaga Kora na dystansie 70 km
- Piotr Pudzianowski, 18 miejsce w Ultra Roztocze na dystansie 140 km
- Karol Flejmer, 40 miejsce w Ultra Balatonie (Węgry) na dystansie 220 km (!), w czasie 28:40
- Gniewomir Skrzysiński, który – gościnnie w naszych barwach – zajął wysokie 50 miejsce w Biegu Ultra Granią Tatr

Ponadto warto odnotować:
- zadebiutowaliśmy w zawodach w narciarstwie klasycznym – dzięki startowi Krzysztofa Próchniewicza!
- zadebiutowaliśmy w zawodach żeglarskich, w klasie 470, dzięki Janowi Bukładowi!
- aż 4 osoby reprezentowały nas w dogtrekkingu – Ola Dawidziuk, Szymon Ciapała, Mayra Wojciechowicz i Olga Połowianiuk-Keczmerska. Gratulujemy wszystkim dzielnym pieskom – Maja, Cross, Bej, MałyPiesek!
- startowaliśmy w zawodach biegowych na orientację dzięki Dariuszowi Czechowiczowi!
- startowaliśmy w zawodach Nordic Walking, dzięki m.in. Agnieszce Dawidziuk, Oli Dawidziuk, Annie Patejuk!
- bardzo dobrze reprezentowali nasz team nasi seniorzy, kategoria 60+, czyli Agnieszka Dawidziuk, Krzysztof Próchniewicz i Wiesław Kozioł! 

Nasz miesięcznik Dzikie Życie objął 3 zawody patronatem medialnym (6 Bieg Wegański, 7 Bieg Wegański, Łemkowyna Ultra Trail). 

Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody. 

Oczywiście większość z nas nie trafia na podium, zajmuje nieraz odległe miejsca jakże dalekie od laurów i zwycięstw. Ale dla nas wszystkich, reprezentowanie Dzikie Życie RunTeam, to przede wszystkim dobra zabawa i dobra forma reklamy idei ochrony dzikiej przyrody w środowisku biegowym. 

Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za wspieranie w ciągu całego sezonu 2017. Wierzymy, że rok 2018 będzie jeszcze lepszy dla naszego zespołu.

Zachęcamy też do przyłączania się do naszego zespołu! 

Fot. Jan Haręza, fotografia górska na zdjęciu Gniewomir Skrzysiński