RunTeam 20.10.2017

UltraKotlina w czołówce

Ultra Kotlina 2017

Kornel Wojczuk pomimo pomyłki na trasie zameldował się w czołówce biegu na 80 km UltraKotlina, który odbył się 14 października. Trasa wiodła dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.

Zawody UltraKotlina to trzy dystanse - 50, 80 i 130 km. Nasz reprezentant wystartował na 80 km, w tym biegu uczestniczyło 41 osób. Zajął wysokie, 14 miejsce w czasie 11:41, szczególnie po uwzględnieniu nadłożenia przez niego kilku kilometrów. Poniżej relacja Koli:

"O pierwszej w nocy wystartowałem w biegu na dystansie 80 km w ramach imprezy biegowej UltraKotlina - Bieg dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Impreza wyewoluowała kilka lat temu z popularnego Przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Trasa przebiegała przez Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie oraz Góry Izerskie (zahaczała również o Karkonosze). Niestety trasa była dość słabo oznaczona, a w miejscach, w których prowadziła po szlakach oznaczeń nie było wcale. W zasadzie co chwilę trzeba było szukać szlaku, a przez to, że znaczna część biegu odbyła się w nocy, dodatkowo utrudniało to realizację zadanie. W pewnym momencie nie pozostało mi nic innego jak przyłączyć się do biegacza, który posiadał zegarek z wpisanym śladem GPS trasy całego wyścigu. W sumie przebiegliśmy razem jakieś 60 km. Na ostatnich kilometrach odłączyłem się od niego, bo czułem jeszcze moc w nogach, udało mi się nawet przegonić jednego biegacza, i gdybym nie popełnił błędu na dwa kilometry przed metą, to byłbym na dziewiątym miejscu z czasem około 10:35. Finalnie przez wszystkie pomyłki w trasie nadrobiłem 10 km (wg mojego zegarka) i na metę dotarłem 14 z czasem 11:41".

Gratulujemy!