RunTeam 14.08.2017

Trailowe Między Zdrojami

miedzy-zdrojami-2017-fot-fotokreation.jpg

Przy pięknej pogodzie, 12 sierpnia trzech naszych reprezentantów wzięło udział w II biegu Między Zdrojami w Rymanowie-Zdroju. Startowaliśmy na dwóch dystansach 10 i 20 km.

II górski bieg Między Zdrojami ze startem i metą w Rymanowie-Zdroju w porównaniu z ubiegłoroczną edycją miał zmienioną trasę. Na dystansie dłuższym (mającym około 20 km) prowadził z Rymanowa-Zdroju, czerwonym szlakiem beskidzkim w stronę Iwonicza-Zdroju by w połowie trasy odbić do Klimkówki i po kilku kilometrach powrócić na czerwony szlak, następnie zahaczając o Iwonicz-Zdrój, piąć się w górę na Przymiarki, potem zbiegać w dół do Deszna i jeszcze raz pod górę przez Wołtuszową, aby finiszować, jak zawsze w Rymanowie, pod altanami.

Na dłuższym dystansie z naszej ekipy biegły dwie osoby - Grzegorz Bożek 19 miejsce na 54 osoby, czas 2:08,39 oraz Wiesław Kozioł 22 miejsce, czas 2:09,43. Zwycięzca w czasie 1:31,56, ostatnia osoba w 2:59. Było ciężko, sporo podbiegów, zbiegów, ale głównie duszno i gorąco, gdyby nie punkty z wodą, kawałkami arbuzów, pomarańczy byłoby ciężko. Podbieg na Przymiarki, odkrytą łąką w skwarze, pewnie w odczuwalnych 35 stopniach, dał popalić. Ale walczyliśmy, daliśmy radę.

Na 10 km startował Jacek Heliński - zajął 22 miejsce wśród 28 startujących osób, w czasie 1:08,57.

Na mecie pierożki wegetariańskie i miłe pogawędki. Za rok warto wrócić, oby tylko było odrobinę chłodniej.

Galeria z zawodów fotografuje Piotr Cisek

Galeria z zawodów fotografie FotoKreation


Start do biegu na 20 km. Przed biegnącymi tylko góry :) Fot. fotokreation
Start do biegu na 20 km. Przed biegnącymi tylko góry :) Fot. fotokreation