RunTeam 25.07.2017

Biegowe jaśliskie wino truskawkowe

polmaraton-jasliski-2017-img-3116.jpg

W drugim Jaśliskim Półmaratonie, który odbył się 22 lipca, wzięło udział trzech naszych reprezentantów. Zawody odbyły się w miejscowości Jaśliska znane z planu filmowego "Wino truskawkowe".

Kameralne zawody w niezwykłym miejscu - znanym z filmu "Wino truskawkowe" i "Opowieści galicyjskich" Andrzeja Stasiuka. Polecamy lekturę "Opowieści" i obejrzenie filmu.

A bieg? Najpierw 3 kółka wokół rynku bocznymi uliczkami i samym rynkiem Jaślisk, a potem na południe przez Lipowiec do nieistniejącej wsi Czeremcha i do granicy ze Słowacją i powrót po tej samej drodze z metą w narożniku rynku wychodzącym w stronę kościoła.

Pogoda wymagająca - gorąco, dużo słońca, a im dalej od miasta tym droga bardziej kamienista, lekkie podbiegi, dużo kałuż, otwarte przestrzenie łąk oraz lasy Beskidu Niskiego.

W biegu startowało 47 osób, zwycięzca przybiegł w czasie 1:25,26. Nasi reprezentanci: Grzegorz Bożek 22 miejsce (1:42,54), Wiesław Kozioł 33 miejsce (czas 1:52,55), Jacek Heliński 42 (czas 2:10,37). Kibicowała nam Anna Patejuk, która pstrykała zdjęcia zamieszczone w galerii.


Kultowy bar z jaśliskiego rynku znany z filmu "Wino truskawkowe". Fot. Anna PatejukKLIKNIJ i zobacz galerię z zawodów
Kultowy bar z jaśliskiego rynku znany z filmu "Wino truskawkowe". Fot. Anna PatejukKLIKNIJ i zobacz galerię z zawodów

Trailer "Wina truskawkowego"