RunTeam 25.07.2017

Biegowe jaśliskie wino truskawkowe

polmaraton-jasliski-2017-img-3116.jpg

W drugim Jaśliskim Półmaratonie, który odbył się 22 lipca, wzięło udział trzech naszych reprezentantów. Zawody odbyły się w miejscowości Jaśliska znane z planu filmowego "Wino truskawkowe".

Kameralne zawody w niezwykłym miejscu - znanym z filmu "Wino truskawkowe" i "Opowieści galicyjskich" Andrzeja Stasiuka. Polecamy lekturę "Opowieści" i obejrzenie filmu.

A bieg? Najpierw 3 kółka wokół rynku bocznymi uliczkami i samym rynkiem Jaślisk, a potem na południe przez Lipowiec do nieistniejącej wsi Czeremcha i do granicy ze Słowacją i powrót po tej samej drodze z metą w narożniku rynku wychodzącym w stronę kościoła.

Pogoda wymagająca - gorąco, dużo słońca, a im dalej od miasta tym droga bardziej kamienista, lekkie podbiegi, dużo kałuż, otwarte przestrzenie łąk oraz lasy Beskidu Niskiego.

W biegu startowało 47 osób, zwycięzca przybiegł w czasie 1:25,26. Nasi reprezentanci: Grzegorz Bożek 22 miejsce (1:42,54), Wiesław Kozioł 33 miejsce (czas 1:52,55), Jacek Heliński 42 (czas 2:10,37). Kibicowała nam Anna Patejuk, która pstrykała zdjęcia zamieszczone w galerii.


Kultowy bar z jaśliskiego rynku znany z filmu "Wino truskawkowe". Fot. Anna PatejukKLIKNIJ i zobacz galerię z zawodów
Kultowy bar z jaśliskiego rynku znany z filmu "Wino truskawkowe". Fot. Anna PatejukKLIKNIJ i zobacz galerię z zawodów

Trailer "Wina truskawkowego"

 

WESPRZYJ MIESIĘCZNIK

Miesięcznik Dzikie Życie nie przynosi zysków. Dzięki Waszemu wsparciu nadal będziemy mogli podejmować kontrowersyjne sprawy, których unikają inne media ekologiczne. Gwarantujemy najświeższe informacje, trudne tematy, skuteczne działania. Wspierajcie niezależne media, które chronią dziką przyrodę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>